Novembar '94 - Derbi za pamćenje!

• 09. novembar 2013.

• 23:56

U danu kad je Partizan igrao pred praznim tribinama stadiona u Humskoj i jedva izborio pobedu protiv Donjeg Srema, nije loše da se podsetimo šta se na istom mestu događalo pre tačno 19 godina - 9. novembra 1994, pred oko 50.000 ljudi...

Godina 1994, rat je i dalje besneo na prostorima bivše Jugoslavije, Srbija je bila pod sankcijama, a naši najbolji klubovi bez prilike da se okušaju u evropskim takmičenjima.

Ipak, i pored svih tih problema, 9. novembra 1994. godine ljubitelji fudbala u našoj zemlji imali su priliku da vide sjajnu fudbalsku predstavu na stadionu Partizana.

Igrao se revanš meč četvrtfinala Kupa tadašnje SR Jugoslavije, a sastali su se 'večiti rivali' - Partizan i Crvena zvezda.

Gosti sa Marakane su u meč ušli prednošću od 2:0 iz prvog susreta, a sjajan revanš u Humskoj završen je nerešenim rezultatom - 3:3, posle čega je Zvezda prošla dalje.

Ipak, ono zbog čega se vredi podsetiti ovog meča jesu lepi golovi koji su postignuti na ovom derbiju. Partizan je poveo golom Darka Tešovića sa preko 20 metara u 14. minutu i to vođstvo je potrajalo sve do sedmog minuta drugog poluvremena, kada je Perović izjednačio na 1:1.

U 64. minutu Albert Nađ je iz 'slobodnjaka' sa oko 25 metara vratio prednost crno-belima, da bi da bi u 75. minutu usledio fenomenalan pogodak Predraga Stankovića koji je maestralno lobovao Pandurovića za 2:2.

Tri minuta kasnije Savo Milošević je vratio kakvu-takvu nadu Partizanu, da bi konačan rezultat postavio sadašnji pomoćni trener Zvezde Bratislav Živković posle majstorske asistencije petom Dejana Ramba Petkovića - 3:3

Za Partizan su tada igrali: Pandurović, Mirković, Đurić, Nađ, Bolić, Taševski, Tešović, Ćurčić (Paunović), Hristov, Ćirić, Milošević. Trener: Ljubiša Tumbaković.

C. zvezda: Milojević, Sakić, Đorović, Radmanović, Stojkovski, Perović, Stefanović, Krupniković (P. Stanković), Kovačević, Petković, J. Stanković (Živković). Trener: Ljupko Petrović.