Nekad se za poluveme davalo i po pet golova u ''večitom derbiju''...

• 30. april 2014.

• 18:13

Uoči prvomajskih praznika, prilika je da se podsetimo jednog od zanimljivijih derbija iz devetesetih godina prošlog veka, kada je, na današnji dan, Zvezda na Marakani savladala Partizan, posle golgeterskog ''vatrometa'' u prvom poluvremenu.

Tačno dve decenije proteklo je od 96. prvenstvenog ''večitog derbija''.

Bilo je to vreme kad je Partizan bio u velikom usponu, kada je Ljubiša Tumbaković stvorio sjajnu generaciju predvođenu Savom Miloševićem, Ćirićem, Ćurčićem, Nađom i ostalima, ali koji zbog sankcija nisu dobili priliku da na evropskoj sceni pokažu svoju vrednost.

Zvezda je, s druge strane, polako padala, tri godine posle najvećeg klupskog uspeha u istoriji, ali je pomenuti derbi na svom terenu dobila sa 3:2.

Zanimljivo je da je svih pet golova postignuto tokom prvih 45 minuta utakmice.

Povela je Zvezda posle samo minut igre, kada je Vidaković posle kornera zatresao mrežu crno-belih, a 15 minuta kasnije već je bio 2:0, pogotkom Ilije Ivića.

Na prvi gol Partizana čekalo se do 20. minuta, kada je Savo Milošević savladao Simeunovića, ali već na isteku prvih pola sata igre Ivić svojim drugim golom ponovo vraća dva gola prednosti svom timu.

Partizan je ponovo uzvratio u 40. minutu preko Ćirića za 3:2 i tada se sticao utisak da će golovi do kraja utakmice padati ''kao na traci''.

Ipak, u drugih 45 minuta Zvezdi je bilo prvenstveno bitno da sačuva vođstvo, u čemu je i uspela, a crno-beli nisu uspeli da dođu bar do izjednačenja.

U prilogu pogledajte golove sa ove utakmice, a nama ostaje da se nadamo da ćemo neku sličnu goleadu uskoro ponovo viđati na derbijima.