• 17. novembar 2015.

• 14:45

Za navijače Crvene zvezde 17. novembar ima poseban značaj.

Naime, na današnji dan, pre tačno 47 godina, fudbaleri Crvene zvezde su ostvarili najubedljiviju pobedu nad ''večitim rivalom'' u istoriji beogradskih ''večitih derbija''.

Bio je to 43. prvenstveni derbi, odigran 17. novembra 1968. godine, samo dve i po godine posle Partizanovog učešća u finalu Kupa šampiona, kada su crno-beli poraženi od slavnog Real Madrida sa 2-1.

Međutim, te 1968. godine, Crvena zvezda je predvođena Draganom Džajićem uspela da nanese takav poraz Partizanu, što do danas više nijednom nije viđeno - 6:1 za crveno-bele!

Ubedljiv trijumf Zvezde najavio je Ostojić, sa dva pogotka, u 16. i 22. minutu, da bi nadu crno-belima vratio Ilija Katić u 25. minutu meča, smanjivši na 2-1.

Ali, više od toga Partizan tog dana nije mogao, drugo poluvreme je proteklo potpuno u znaku Zvezdinih fudbalera.

Prvo je u 49. minutu Pavlović povisio na 3-1, da bi samo četiri minuta kasnije Antonijević postigao četvrti gol za crveno-bele i rešio pitanje pobednika.

Do kraja, het-trik Ostojića u 60. minutu, a tačku je stavio Dragan Džajić u 88. za konačnih 6:1.

Podsetimo, najubedljivija pobeda Partizana u večitim derbijima je ona ostvarena u 13. derbiju, 6. decembra 1953. kada je klub iz Humske slavio sa 7-1.

C. zvezda: Dujković, Đorić, Krivokuća, Pavlović, Dojčinovski, Klenkovski, Antonijević, Ostojić, Lazarević, Aćimović, Džajić. Trener: Miljan Miljanić.

Partizan: Ćurković, Bajić, Čičić, Radaković, Rašović, Budišić, Prekazi, Kovačević, Katić, Tošić, Đorđić(Olarević). Trener: Stjepan Bobek.