Na današnji dan - Penal za Partizan u derbiju, akrobacija Krupnikovića!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 18. mart 2016.

• 15:32

Na današnji dan pre tačno 21 godinu dosuđen je poslednji penal za Partizan u "večitim derbijima".

Previše pažnje privlači činjenica da Partizanu nije sviran penal duže od dve decenije u "večitim derbijima", dakle na tačno 51 utakmicu uzastopno.

Došao je i dan kada je red da se podsetimo 99. večitog derbija na stadionu Partizana kada se desio taj poslednji penal za crno-bele.

Bio je to svojevrstan derbi, onaj pravi, sa dosta golova, prilika, a sam podatak da je 15 reprezentativaca tog dana gazilo travu stadiona Partizana vam dovoljno govori u prilog o kvalitetu utakmice. Pored toga, stadion je bio ispunjen do poslednjeg mesta, bilo je više ljudi nego što je pušteno ulaznica u prodaju, negde oko 50 hiljada duša.

Pobednika nije bilo, iako je Zvezda vodila sa 2:0 fenomenalnim golom Nebojše Krupnikovića i golom Ivana Adžića.

Damir Čakar je iz penala (diskutabilno dosuđenog) smanjio u 65. minutu na 2:1, a Niša Saveljić je doneo Partizanu izjednačenje u 77. minutu.

Partizan: Goran Pandurović, Zoran Mirković, Niša Saveljić, Albert Nađ, Bratislav Mijalković, Igor Taševski, Viktor Trenevski, Saša Ćurčić, Nenad Bjeković, Dragan Ćirić, Savo Milošević.

Trener Ljubiša Tumbaković.

Crvena zvezda:
Zvonko Milojević, Dejan Stefanović, Goran Đorović, Nikola Radmanović, Vitko Stojkovski, Marko Perović, Ivan Adžić, Nebojša Krupniković, Darko Kovačević, Dejan Petković, Nenad Sakić.

Trener Ljupko Petrović.

Pogledajte u nastavku detalje sa tog meča.

Inače, te sezone Crvena zvezda je bila prvak ispred Partizana i Vojvodine koja je bila prva nakon jesenjeg dela šampionata.