Krupnikovićeve ''makaze'' za sva vremena!

• 18. mart 2014.

• 17:32

''Večiti derbi'' će, po mnogim procenama, ove sezone odlučiti novog šampiona Srbije, a u iščekivanju tog, 146. po redu prvenstvenog duela beogradskih crno i crveno-belih, danas je prilika da se osvrnemo tačno 19 godina unazad, kada je odigran derbi u znaku - Nebojše Krupnikovića.

Pre par dana smo se podsetili fenomenalnog pogotka Roberta Prosinečkog, čiji će projektil ostati nezaboravan u istoriji ''večitih derbija'', a igrom slučaja, još jedan martovski derbi odigran u Humskoj pamti se po još jednom majstorskom golu fudbalera Crvene zvezde.

U pitanju je 99. ''večiti derbi'', odigran 18. marta 1995. godine, a u glavnoj ulozi je bio Nebojša Krupniković.

Taj duel Partizana i Crvene zvezde završen je bez pobednika, rezultatom 2:2, ali je prvi gol na utakmici, koji je postigao upravo Krupniković, dao ovom derbiju epitet nezaboravnog.

Gosti sa Marakane su bolje ušli u meč, a potvrda toga je Krupnikovićev gol iz 16. minuta kojim je Zvezda povela sa 1:0. Akcija crveno-belih tekla je po levoj strani terena, delovalo je da gosti nemaju ideju šta da urade sa loptom, ali onda je usledio centaršut na drugu stativu, gde je Krupniković izmakao pažnji odbrane Partizana i na majstorski način, udarcem makazicama savladao Gorana Pandurovića.

Samo dvanaest minuta kasnije, Zvezda je duplirala vođstvo golom Ivana Adžića i rezultatom 2:0 otilo se na poluvreme.

Ipak, ekipa Partizana koja je imala ulogu favorita u tom meču, probudila se u drugih 45 minuta, kada je najpre preko Čakara u 67. iz jedanaesterca, a onda i Niše Saveljića deset minuta kasnije, uspela da spreči poraz na svom terenu - 2:2.

Ovo su sastavi ekipa koji su tada nastupili, a u prilogu se možete prisetiti događaja na ovom derbiju.

Partizan: Pandurović, Mirković, Saveljić, Nađ, Mijalković, Taševski, Trenevski (Čakar), Ćurčić (Tešović), Bjeković, Ćirić, Milošević. Trener: Ljubiša Tumbaković.

C. zvezda: Milojević, Stefanović, Đorović, Radmanović, Stojkovski, Perović, Adžić (Živković), Krupniković (Bajčetić), Kovačević, Petković, Sakić. Trener: Ljupko Petrović.