• 24. april 2012.

• 12:23

Na putu ka najvećem uspehu srpskog, tada i jugoslovenskog, klupskog fudbala, Crvena zvezda je 24. aprila davne 1991. godine na svom stadionu dočekala veliki Bajern Minhen. Beograd je tada poslao istorijsku sliku u svet u večeri kada se nebo otvorilo.

U trenucima kada se sadašnji evropski velikani bore u polufinalima Lige Šampiona, vredi spomenuti da je na današnji dan i beogradska Crvena zvezda bila na istoj stepenici svog puta ka krovu sveta.

Sada već davne 1991. godine, na današnji dan je naš klub, istorijske aprilske večeri stigao do finala Kupa šampiona i Barija koji je zlatnim slovima ispisan u fudbalskim analima kluba sa Marakane.

Poslednji stepenik na finalnom meču doneo je veliki Bajern Minhen. Nakon dva uzastopna neuspeha protiv Bavarskog tima deceniju ranije, Zvezdine zvezde su pune elana išle na megdan snažnim Nemcima.

Nakon prvog duela i nestvarnih 1:2, revanš u Beogradu 24. aprila donosi veče za pamćenje i jedan od najneizvesnijih mečeva koje je Crvena zvezda ikada odigrala na svom stadionu.

Sve je funkcionisalo u prvom poluvremenu – Mihajlović je iz slobodnog udarca nadmudrio Aumana. Zvezda briljira, ali ostaje samo 1:0.

Agonija počinje kada je Augentalerov slobodni udarac prošao Stojanoviću kroz ruke i noge. Noge su se odjednom odsekle, a pet minuta kasnije Manfred Bender pogađa za 1:2. Bajern je izjednačio rezultat, ali nije mislio da stane. U poslednjih pola sata šanse se ređaju pred oba gola, a Zvezdina sudbina visi o koncu – još jedan primljeni gol i za prolazak našem timu bi trebala dva pogotka.

Sreća tada u potpunosti staje na stranu Zvezde: strelac iz prvog meča Volfart pogađa stativu, a lopta se odbija između dva odlično postavljena Bajernova igrača. A onda, za istoriju: Jugović vuče loptu po dijagonali, razmenjuje pasove sa Pančevom, Prosinečki prolazi po levoj strani, vraća Mihajloviću, na centaršut trapavo startuje Augentaler, Pančev zbunjuje Aumana i – nebo se otvorilo, stadion je eksplodirao...