Anćeloti - Specijalista za kupove i poslednje minute!

• Autor: Boris Jovanović

• 26. maj 2014.

• 08:37

Kada se pomene Karlo Anćeloti i Liga šampiona, većini je u glavi poraz Milana od Liverpula kada je izgubio dobijeno. Istina je drugačija, Italijan je uglavnom u Ligi šampiona dobijao u poslednjim minutima. Već mu je jednom to otvorilo vrata trijumfa!

Mnogi će ga nazvati srećnikom, neko upire prstom i izvlači podatak da je za 18 godina rada u klubovima osvojio samo tri titule nacionalnog prvaka, po jednu sa Milanom, Čelsijem i Pari Sen Žermenom.

Sa Juventusom mu je u Peruđi titula izmakla u poslednjem kolu, finale Lige šampiona je izgubio posle 3:0 na poluvremenu, definitivno mogli biste da steknete pogrešan utisak o Anćelotiju.

Sam kaže da "preferira kupove", trijumf sa Realom mu je bio treći u Ligi šampiona. Za nešto više od decenije uspeo je da se tri puta nađe na tronu, to nikome nije pošlo za rukom.

Ramos ga je spasao u nadoknadi, ali Anćeloti je već na taj način osvojio titulu, doduše ne u finalu. Naime, kada je prvi put slavio sa Milanom 2004. godine, "Rosoneri" su u četvrtfinalu protiv Ajaksa bili na ivici ispadanja, prvi meč je završio 0:0, u drugom je bilo 2:2 u nadoknadi, tada je Danac Tomason dao gol za pobedu i prolazak u polufinale. Anćelotijev tim je tada eliminisao Inter u polufinalu i osvojio titulu protiv Juventusa na "Old Trafordu" na penale.

I kada je vodio Juve, Anćeloti se na početku karijere izvukao u Ligi šampiona. "Stara dama" je bila na pragu eliminacije protiv Olimpijakosa, 1999. Grci su vodili sa 1:0 (prvi meč je dobio Juventus sa 2:1), Antonio Konte je postigao gol za "Bjankonere" koji su otišli u polufinale u 90. minutu. Dalje nisu mogli, izbacio ih je Junajted koji je i osvojio titulu.

I 2005. Anćeloti se dokopao finala u samoj završnici. Naime, u revanšu je PSV vodio sa 2:0, igrali bi se produžeci, ali je Maks Ambrozini postigao gol u gostima u 90. minutu. Odmah u narednom napadu "Filipsovci" su dali još jedan gol, 3:1 nije bilo dovoljno, Milan je otišao dalje zbog gola u gostima (prvi meč su dobili 2:0). Bolje da Ambrozini i nije dao gol, s obzirom na ono što se desilo u istanbulskom finalu.

Nije ni to sve, naredne sezone je Milan u četvrtfinalu izbacio Lion, bilo je 0:0 u prvom meču u Francuskoj, gosti su imali prolazak do samog finiša, rezultat je glasio 1:1, a onda su Inzagi u 89. minutu, i Ševčenko u 93. odveli Italijane u polufinale gde su stali protiv Barselone.

Pa, vi kažite da je Ramosov gol slučajan, Karleto se uvek "vadi" u poslednjim minutima i to ne možete da pripišete samo sreći.