Rastu srpske rezerve zlata!!! Prvaci smo u vaterpolu!!!

• 29. januar 2012.

• 16:40

Novi uspeh srpskog vaterpola i sporta u celini. Srbija je u Ajndhovenu osvojila titulu prvaka Evrope! U neizvesnom finalu savladana Crna Gora sa 9:8!

Početak meča obeležavaju golmani, nekoliko odličnih intervencija na obe strane. Konačno, Stefan Mitrović ''probija led'', koristi igrača više i Srbija vodi 1:0.

Ipak, uzvraćaju Crnogorci golom Janovića, takođe sa igračem više posle isključenja Aleksića - 1:1 i tim rezultatom se ušlo u drugu četvrtinu.

Srbija ponovo prva dolazi do gola, Rađen ovoga puta koristi igrača više, ali Ivović ubrzo donosi novo izjednačenje Crnoj Gori - 2:2.

Nastavlja se u istom ritmu, Srbija i treći put vodi, golom Pijetlovića, Crna Gora i treći put dolazi do izjednačenja - ponovo Ivović - 3:3.

I, posle neiskorišćeog igrača više, Srbija prvi put dolazi u rezultatski zaostatak. Gojković donosi minimalnu prednost Crnoj Gori - 4:3.

Imali su Crnogorci priliku da sa igračem više i uvećaju prednost, ipak odbranili smo se, pa posle prve dve četvrtine ostalo je 4:3 za Crnu Goru.

Ipak, odmor je više prijao ''delfinima'' koji su već na početku treće četvrtine stigli do preokreta. Najpre je Filipović izjednačio, a onda Aleksić vratio prednost na stranu Srbije - 5:4.

Ipak, uzvraćaju Crnogorci. Isključenje Gocića, posle čega Pasković donosi novo izjednačenje - 5:5.

Vanja Udovičić ne dozvoljava da Crnogorci uđu u seriju, Srbija ponovo vodi - 6:5.

Početak poslednje deonice nagoveštava novi trijumf srpskog sporta. Prlainović prvi put nam donosi dva gola razlike - 7:5.

Ipak, ništa nije gotovo. Radović na drugoj strani koristi igrača više, Crna Gora smanjuje na 7:6.

Ali uzvraća Mitrović, u svom stilu, kako neko reče ''sa trećeg sprata'' - 8:6!

Polovina poslednje deonice, Radović ponovo postiže gol i održava neizvesnost - 8:7. A onda, dva igrača više za Crnu Goru, ali smo se odbranili, ostaje gol prednosti za Srbiju.

Zatim nešto prosto neverovatno! Crna Gora i u narednom napadu ima dva igrača više! Ovoga puta raspoloženi Radović pogađa i donosi izjednačenje - 8:8.

Ulazimo u dramatičan finiš, ostali smo bez Gocića koji je zaradio tri isključenja...

Naredni napad i konačno igrač više za Srbiju. Udovičić traži tajm-aut, posle koga kapiten Vanja Udovičić postiže gol kad je to najpotrebnije - 9:8 za Srbiju!

Sledi novi igrač više za Crnu Goru, tajm-aut selektora Perovića, ali Srbija se odbranila! Ostaje 9:8, Srbija je prvak Evrope!

Srbija: Soro, Šaponjić, Gocić, Udovičić 2, Ćuk, Pijetlović 1, Nikić, Aleksić 1, Radjen 1, Filipović 1, Prlainović 1 , S.Mitrović 2, B.Mitrović. Selektor: Udovičić.

Crna Gora: Radić, Brguljan, Pasković 1, Petrović, Klikovac, Radović 3, N.Janović 1, M.Janović, Ivović 2, Zlokovi1ć, Gojković 1, Jokić, Šćepanović. Selektor: Perović.