Zvezda - kragujevačka 'noćna mora'

• 27. april 2013.

• 18:38

Samo dva dana posle šokantnog trijumfa košarkaša Crvene zvezde u polufinalu ABA lige protiv Radničkog, slična drama viđena i u prvoj utakmici finala vaterpolo plej-ofa, a kao pobednik i ovog puta izašli beogradski crveno-beli, posle produžetaka.

Mnogo uzbuđenja doneo je današnji duel vaterpolista Crvene zvezde i kragujevačkog Radničkog na Tašmajdanu, na startu finalne serije plej-ofa.

Na kraju, posle 9:9 u regularnom toku meča, odluka pala u produžecima, a za ulogu junaka izborio se Boris Vapenski koji je na deset sekundi pre kraja drugog produžetka postavio konačnih 10:9.

Nošena velikom podrškom sa tribina, Crvena zvezda je bolje ušla u meč. Stekli su crveno-beli minimalnu preednost posle prve četvrtine (2:1), ali je naredni period doneo drugačiju sliku u bazenu.

Radnički u drugoj četvrtini uspeva da izjednači, a u prvoj polovini treće stekne i dva gola prednosti (3:5). Zvezda u tim trenucima nije uspela dva puta da iskoristi igrača više, a Prlainović ni peterac.

Ipak, domaće to nije obeshrabrilo, u narednim minutima prave seriju 3:0 i ponovo vode - 6:5!

U poslednjoj deonici Kragujevčani ponovo uzvraćaju, uspevaju da povedu, ali se u poslednji minut meča ulazi nerešenim rezultatom - 9:9.

Radnički je na kraju imao poslednji napad, veliku priliku propustio je Burić na pet sekundi pre kraja, kada je iz otvorene pozicije loše šutirao, pa utakmica odlazi u produžetke - 9:9.

Prvi produžetak je doneo nastavak žestoke borbe u bazenu, ali ne i golove. Gol odluke postignut je tek na desetak sekundi pre kraja drugog produžetka, a strelac je bio Boris Vapenski - 10:9

Radnički je ponovo imao poslednji napad, ali ponovo Burić, kao na kraju regularnog toka meča, nije bio precizan i Zvezda je povela sa 1:0 u pobedama u finalnoj seriji plej-ofa.