nedelja 29.12.2019.
18:13

Nova pobeda u Svetskoj ligi.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/EV

U utakmici drugog kola Grupe C Svetske lige, reprezentacija Srbije savladala je večeras Hrvatsku rezultatom 15:11, na bazenu ''Milan Gale Muškatirović'' u Beogradu.

Ovo je našem timu druga pobeda iz dve odigrane utakmice u ovoj grupi, prethodno su ''Delfini'' savladali i Holandiju u gostima sa 12:7.

Naš tim je večeras bio znatno bolji, igrao je efikasno, samo u prvoj četvrtini je postigao šest golova i kako je meč odmicao prednost našeg tima se lagano uvećavala.

Na ulasku u poslednju četvrtinu reprezentacija Srbije je vodila sa 14:8 i praktilno je već tada bilo rešeno pitanje pobednika. Hrvatsi su potom uspeli da sa tri pogotka prepolove taj zaostatak, smanjili su na 14:11, ali pečat na trijumf Srbije stavio je Drašović, svojim golom za konačnih 15:11.

Ovaj meč je bio odlična uvertira za predstojeće Evropsko prvenstvo, koje ćemo gledati od 14. januara.

Srbija će se na EP takmičiti u Grupi B, sa selekcijama Rusije, Holandije i Rumunije.