Srbija uspešno krenula u pohod na odbranu evropskog trona!

utorak 14.01.2020.
18:34

Rusi pružili dobar otpor, ali presudio je kvalitet našeg tima.

VSS/Marcel ter Bals

Danas je počelo Evropsko prvenstvo u Budimpešti, a u prvom kolu Grupe B, branilac trofeja, reprezentacija Srbije savladala je selekciju Rusije rezultatom 13:9.

Izabranici Dejana Savića su dobro započeli meč, dobili su prvu četvrtinu sa 3:1, a u znatno efikasnijoj drugoj uspeli su dodatno da uvećaju prednost, bilo je 7:4 na polovini ove utakmice.

Usledio je period bolje igre Rusije, koja je u trećem kvartalu izjednačila na 7:7, ali posle Savićevog tajm-auta stvari ponovo dolaze na svoje mesto.

Srbija je do kraja treće četvrtine povela sa 9:7, a u posldnjoj rutinski završila posao.

Najefikasniji u reprezentaciji Srbije bio je Andrija Prlainović sa četiri pogotka, Ćuk, Mandić i Filipović su upisali po dva. Ruse je predvodio Danil Merkulov sa tri pogotka.

Ranije danas u ovoj grupi Holandija je savladala Rumuniju sa 9:8, a prekosutra će srpski ''Delfini'' odmeriti snage baš sa Holanđanima u drugom kolu.