Srbija dobila protivnika - Spremite se za spektakl!

utorak 24.07.2018.
20:23

Vaterpolo reprezentacija Srbije saznala je večeras ko će joj biti rival u polufinalu Evropskog prvenstva u Barseloni.

VSS/Marcel ter Bals

Znali smo i pre drugog četvrtfinalnog meča na Evropskom prvenstvu da će "Delfini" na megdan komšijama, a tokom večeri smo saznali i kojim.

Hrvatska je nakon dramatične borbe i preokreta savladala selekciju Crne Gore 9:7 (1:2, 1:2, 4:2, 3:1) i tako zakazala polufinale sa Srbijom!

Pune tri četvrtine Crna Gora je imala prednost, diktirala igru i tempo, ali se na startu poslednjeg kvartala sve promenilo.

Crnogorci su stali, golman reprezentacije Hrvatske je "spustio roletnu" na gol, a napad naših zapadnih komšija konačno je proradio.

Svetski prvaci su tako teškom mukom stigli do plasmana u polufinale gde će ih čekati reprezentacija Srbije, branilac trofeja na Evropskom prvenstvu u Barseloni.

Novi vaterpolo klasik Srbija - Hrvatska zakazan je za četvrtak od 20 časova i 30 minuta.