subota 22.06.2019.
16:07

Srbija je u finalu Svetske lige.

VSS/Marcel ter Bals

Vaterpolisti Srbije uspeli su da se plasiraju u polufinale Svetske lige pošto su savladali selekciju Australije rezultatom 16:11.

Krenuli su "delfini" furiozno na startu meča, poveli su sa čak 4:0, da bi na kraju prve deonice bilo 6:2 za selekciju Srbije.

U sličnom ritmu nastavili su naši reprezentativci i u drugoj četvrtini, uspeli su čak i da povećaju prednost, pa se na poluvreme otišlo sa pet golova prednost (9:4).

Opuštanje je usledilo u trećoj četvrtini kada su "kenguri" smanjili na četiri, da bi sredinom četvrte četvrtine stigli i do dva gola zaostatka, međutim Srbija je dodala gas i uspela da golom u poslednjem trenutku meča stigne i do pet golova prednosti (16:11).

Srbija će se u finalu Svetske lige sastati sa pobednikom meča Španija - Hrvatska.