Autor: Beta Beta
utorak 18.06.2019.
23:34
Izvor: Beta

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je večeras Australiju sa 12:8 (4:5, 3:0, 4:3, 1:0), u utakmici prvog kola Grupe B na završnom turniru Svetske lige u Beogradu.

VSS/Marcel ter Bals

Najefikasniji u ekipi Srbije bio je Andrija Prlainović sa tri gola, dok su po dva postigli Filip Filipović i Strahinja Mitrović. Po jedan gol postigli su Dušan Mandić, Strahinja Rašović, Miloš Ćuk, Nemanja Vico i Milan Aleksić.

U ekipi Australije po dva gola postigli su Ričard Kempbel, Nejtan Pauer i Ris Hauden. Po jedan pogodak postigli su Džordž Ford i Aron Janger.

Posle prve četvrtine utakmica je bila prekinuta sat vremena zbog nevremena u Beogradu. Tu deonicu Australija je dobila sa 5:4. Srpski vaterpolisti su pojačali u nastavku i serijom 5:0 poveli sa 8:5.

Domaći su posle pogotka Prlainovića stekli pet golova prednosti (11:6) u trećoj četvrtini, posle toga su bez problema sačuvali prednost i pobedom startovali na turniru.

Srbija će u drugom kolu, u sredu od 21 sat igrati protiv Hrvatske.

U drugom kolu u sredu igraju: Japan-Kanada (15.00), Madjarska-Španija (16.45) i Australija-Kazahstan (19.15).