Reakcije hrvatskih medija: ''Iživljavanje, najteži poraz u istoriji, komentator jedva čekao kraj''

• 10. januar 2016.

• 22:42

Posle ubedljivog poraza njihovog nacionalnog tima na startu Evropskog prvenstva u Beogradu, u hrvatskim medijima ne beže od isticanja mnogo bolje igre reprezentacije Srbije.

Posle beogradskih 13:6 za Srbiju, pred oko 11.000 gledalaca u ''Kombank Areni'', možda i najkritičniji prema hrvatskim vaterpolistima bio je ''Jutarnji list'', koji je u svom izveštaju naglasio da je pobeda Srbije mogla da bude i ubedljivija da domaći nisu ''smanjili gas'' u finišu meča.

''ISTORIJSKO IŽIVLJAVANJE U BEOGRADU Srbija se poigrala s hrvatskim majstorima, i Mićo Dušanović se bio predao: 'Ja jedva čekam kraj!''', naslov je izveštaja na sajtu ''Jutarnjeg''.

''Mogle su Barakude i teže stradati da domaćini nisu malo 'prikočili' u zadnjoj četvrtini, a kako su naši izgledali u bazenu ilustruje i rečenica HTV-ovog komentatora Miće Dušanovića koji je pet minuta prije kraja zazivao kraj'', navodi se na početku izveštaja.

''Index'' podseća da je, uz poraz na SP u Kazanju, ovo najveći debakl vaterpolo reprezentacije Hrvatske u duelima sa Srbijom.

''Klasik koji to nije bio, Srbija Hrvatskoj nanela najteži poraz u istoriji!'',
naslov je izveštaja na ''Index''-u.

''Tačnije, izjednačili su, jer je ista ta Srbija sa sedam razlike dobila Hrvatsku prošlog leta u finalu SP-a u Kazanju kad je na kraju na semaforu stajalo 11:4'', dodaje se, između ostalog, u izveštaju.

Nešto umereniji je ''Večernji'': ''Bledo izdanje Hrvatske na otvaranju Eura, Srbija uverljivo slavila''.

U sličnom tonu izveštava i portal 24sata.hr: ''Otvaranje za zaborav, bleda Hrvatska potopljena na startu''.