Potopljena Zvezda, Partizan u finalu Kupa Srbije!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 16. decembar 2017.

• 22:08

• Izvor: Sportske.net, waterpolopartizan.rs

Ekipa Partizana plasirala se u finale Kupa Srbije pošto je u polufinalu bila bolja od Crvene zvezde.

Završni turnir koji se igra u Bečeju se polako privodi kraju jer je ostala da se odigra samo finalna utakmica.

Nakon što je Šabac danas savladao Nais nakon boljeg izvođenja peteraca sa 10:9, danas je i Partizan slavio protiv Crvene zvezde sjajnom igrom u drugom poluvremenu, bilo je 11:5 (2:1, 1:2, 4:0 i 4:2).

Nakon prve dve četvrtine gde je viđena neizvesnost, u trećoj Partizan pravi seriju od 4:0 i lomi ovu utakmicu. Kapiten Dimitrije Rističević je jedan od najzaslužnijih za ovu seriju jer je branio sjajno u ovom delu igre.

Čitavih 15 minuta je Partizanova mreža bila netaknuta, crno-beli su napravili ukupno seriju od 6:0, od 3:3 stigli do 9:3 i rešili pitanje pobednika.

"Niko nije očekivao ovako ubedljivu pobedu, ali ipak krajnji rezultati nije realan odnos snaga. Ključ uspeha bio je u našoj dobroj odbrani sa igračem manje. Dobrom odbranom dobili smo siigurnost u napadu, Zvezdu smo “probijali” i “lomili” šutevima sa spoljnih ppozicija. Sutra nas očekuje duel sa Šapcem, ekoipmom koja mnogo ulaže i sigurno je da nam neće biti lako. Utakmica sa Zvezdom za posledicu ima i veliko emotivno pražnjenje, pa moramo dobro da se odmorimo do finala", rekao je Stefan Ćirić, trener Partizana.

Bazen SC “Đorđe Predin Badža”. Gledalaca: 800. Sudije: Njegovan (Beograd) i Stanojević (Jagodina) Igrač više: Partzan 11 (3), Crvena zvezda 14 (4) Dva igrača više: Crvena zvezda 1 (0). Peterci: Partizan 1 (1).

Partizan: Rističević (9 odbrana), Kasum, F. Janković, Lukić, Lazić 2, Tomić 2, M. Janković 1, Andrejević 1, Manojlović 1, Radanović, Radonjić 2, Aksentijević, Belopavlović, Vučinić.

Trener: Ćirić.

Crvena zvezda: Dobožanov (6 odbrana), Tankosić 2, Radović, Bursać, Šuberić, Ilić, Njegovan 1, Toholj, Nikolov, Tanasković, Stojanović 1, Asanović 1, Todorovski, Ljubenović.

Trener: Savić.