''Ludilo'' na Tašu, preokret protiv Hrvata po provali oblaka, Srbija osvojila Svetsku ligu i ide u Tokio!

nedelja 23.06.2019.
17:56

Bravo majstori!!!

BETAPHOTO/VATERPOLO SAVEZ SRBIJE/MO

Reprezentacija Srbije osvojila je Svetsku ligu i plasirala se na Olimpijske igre u Tokio!

''Delfini'' su večeras na ''Tašu'' savladali Hrvatsku u finalu sa 12:11 u dramatičnoj završnici!

Naš tim je loše započeo večerašnje finale. Hrvatska je povela sa 2:0, nije nam nikako išlo u napadu, ali srećom je Branislav Mitrović od starta bio raspoložen na golu, pa vođstvo Hrvata nije bilo i ubedljivije.

Uspela je reprezentacija Srbije da u finišu prve četvrtine smanji na 2:1, ali Hrvati u poslednjoj sekundi ovog dela igre uspevaju da iznude peterac, koji su i iskoristili za vođstvo od 3:1.

Prednost od dva gola razlike Hrvatska je imala i početkom drugog kvartala, kada je stigla i do četvrtog gola, za vođstvo od 4:2, a to kao da je probudilo naše vaterpoliste koji ulaze u svoj najbolji period igre u ovoj utakmici. Napravili su seriju od 4:0, poveli sa 6:4 i činilo se da Srbija može da u narednom periodu i prelomi utakmicu u svoju korist.

Međutim, usledio je novi odgovor Hrvatske, ponovila nam se prva četvrtina, pošto i treći kvartal Hrvatska dobija sa 3:1 i u poslednju deonicu ušlo se rezultatom 9:8 u korist Hrvatske.

Pred sam početak odlučujućeg dela igre, počeo je i veliki pljusak u Beogradu, postavljalo se pitanje da li će ponovo doći do prekida, kao u meču grupne faze.

A onda, eksoplozija na tribinama, posle maestralnog pogotka Mandića koji uspeva da pogodi čudesnim udarcem 'šraubom'!

To kao da je dalo dodatnu snagu našem timu da u finišu meča zaigra još čvršće, a odgovornost je u poslednjem minutu preuzeo Filip Filipović. Najpre pogotkom za 11:10, a onda posle izjednačenja Hrvata, i iznuđenog peterca na drugoj strani, Filipović je bio precizan i iz kaznenog udarca za 12:11, na 17 sekundi do kraja.

Imali su Hrvati poslednji napad, njihov golman Bijač je na kraju šutirao, ali je bio neprecizan, Srbija je na Olimpijskim igrama!

Najefikasniji u našem nacionalnom timu bili su Dušan Mandić i Filip Filipović sa po četiri gola.

U selekciji Hrvatske istakao se Ante Vukičević sa pet pogodaka, dok je dva postigao Loren Fatović.