LŠ - Zvezda na fajnal-foru!

• 30. april 2013.

• 18:20

Vaterpolisti Crvene zvezde plasirali su se na završni turnir Lige šampiona nakon što su odbranili prednost stečenu na gostovanju Segedu u prvom meču četvrtfinala.

Srbija će na fajnal-foru ovogodišnjeg takmičenja vaterpolo Lige šampiona imati barem jednog predstavnika.

Vaterpolisti Crvene zvezde poraženi su od Segeda u revanš meču četvrtfinala ali su ipak odbranili prednost stečenu u Mađarskoj.

Gosti su danas na "Tašu" slavili rezultatom 11:10 (1:3, 5:2, 2:2, 2:4) ali to nije bilo dovoljno da anuliraju zaostatak od dva gola koji su imali posle prvog meča. Zvezda je ukupnim rezultatom od 17:16 obezbedila plasman na završni turnir.

Zvezda je loše otvorila meč pošto je već u prvoj četvrtini gubila sa 3:1 ali i ostala bez jednog od najboljih igrača Nikole Rađena, koji je isključen sa pravom zamene.

Ispostavilo se da je bolja igra crveno-belih u drugoj četvrtini i pet datih golova presudilo da Zvezda sačuva prednost stečenu u Mađarskoj.

Seged je imao i poslednji udarac kojim bi izborio produžetke ali je šraub sidraša gostiju završio iznad prečke Denisa Šefika.

Nakon Crvene zvezde i Partizan će sutra imati šansu da overi plasman na fajnal-for ali će crno-belima biti još teže jer drugi meč igraju kao gosti ekipe Spartaka iz Volgograda.