LŠ - Radnički u Turskoj savladao Galatu!

• 20. novembar 2013.

• 21:13

Vaterpolisti kragujevačkog radničkog sjajno su startovali u Ligi šampiona. Ekipa Dejana Jovovića je kao gost savladala ekipu Galatasaraja i još jednom najavila velike mogućnosti ove sezone.

Kragujevački Radnički nastavlja sa uspesima na evropskoj sceni. Posle prošlosezonskog osvajanja pehara u Evrokupu, a onda i trijumfalnog pohoda kroz kvalifikacije za LŠ, srpski predstavnik je uspešno debitovao u elitnom evropskom takmičenju.

Radnički je u prvom kolu Grupe B Lige šampiona savladao turski Galatasaraj u Istanbulu rezultatom 11:7 (4:4, 2:0, 4:1, 1:2).

Posle prve četvrtine u kojima su se isticali strelci na obe strane, Radnički je u drugoj deonici zaigrao mnogo bolje u odbrani, pa je uspeo i da stekne dva gola prednosti.

U istom stilu Kragujevčani su nastavili i u trećoj četvrtini, kada je praktično i rešen meč, pošto domaći vaterpolisti nisu uspeli da do kraja ugroze veliku prednost Radničkog.

Kragujevčane su predvodili Filip Filipović i Boris Zloković sa po tri gola, dok su po jedan postigli Damir Burić, Majkl Rozental, Slavko Gak, Dušan Marković i Đorđe Filipović.

Podsetimo, u grupi sa Radničkim je i drugi srpski predstavnik, ekipa Partizana, koja igra protiv Breše u prvom kolu.