Kup - Trofej se vratio na Banjicu!

• 05. decembar 2015.

• 21:50

Najuspešniji vaterpolo klub u Srbiji obogatio je kolekciju trofeja peharom namenjenom osvajaču nacionalnog Kupa za sezonu 2015/2016. Partizan je u finalu lako izašao na kraj sa kragujevačkim Radničkim.

Vaterpolo klub Partizan stigao je do svog 24. trofeja u nacionalnom Kupu Srbije nakon večerašnjeg trijumfa nad kragujevačkim Radničkim u finalnom meču koji je odigran u Bečeju.

Na bazenu SC "Đorđe Badža Predin" Partizan je slavio rezultatom 11:9 (4:2, 2:1, 4:3, 1:3) pa je posle tri godine pauze stigao do trofeja u nacionalnom Kupu.

Samo u prvoj četvrtini Kragujevčani su uspeli da se isprse pred šampionom ali je Partizan i pored toga prvu deonicu rešio u svoju korist i već tada počeo da trasira put ka pobedi.

Bez većih problema crno-beli su održavali prednost od tri gola tokom većeg dela susreta, a četiri i po minuta pre kraja imali su i četiri gola viška.

Završnica je ipak bila uzbudljiva pošto su vaterpolisti Radničkog na tri minuta pre kraja smanjili prednost Partizana na 10:8, ali je onda Gavril Subotić iskoristio prednost igrača više i četvrtim golom rešio pitanje pobednika.

Poslednji minut doneo je nepotrebno ružne scene u bazenu pošto su igrači Radničkog izgubili živce pa je sudija Martinića i Tomaševića isključio zbog prigovora.

Posle svega Partizan je zasluženo stigao do pobede i 24. trofeja u nacionalnom Kupu čime je osvojen PEDESETI jubilarni trofej na domaćoj sceni!

Najefikasniji pojedinac u pobedi Partizana bio je Gavril Subotić koji je postigao četiri gola, dok je Radomir Drašković postigao tri pogotka.