ISTORIJA - "Delfini" potopili "Ajkule" u Crnoj Gori!

• 01. decembar 2015.

• 19:12

Vaterpolo reprezentacija Srbije upisala je treću pobedu u grupnoj fazi Svetske lige, pošto je u okviru trećeg kola savladala selekciju Crne Gore na prvom istorijskom gostovanju u Budvi.

ISTORIJA -
Vaterpolo reprezentacije Crne Gore i Srbije sastale su se u okviru 3. kola grupne faze Svetske lige, a duel u Budvi imao je epitet istorijskog pošto se prvi put igralo u zemlji naših južnih komšija.

Plivalište u Budvi bilo je ispunjeno do poslednjeg mesta ali ni to nije moglo da pomogne domaćinu da savlada aktuelnog prvaka Evrope i sveta.

Srbija je u okviru trećeg kola Svetske lige slavila rezultatom 12:10 (3:2, 4:0, 3:2, 3:5) čime je zadržala lidersku poziciju na tabeli grupe "B".

Crna Gora je bolje otvorila večerašnju utakmicu, stekla prednost od 3:2 posle prvih osam minuta igre, a onda je usledio silovit odgovor "Delfina".

Andrija Prlainović i Filip Filipović povukli su srpsku reprezentaciju ka pobedi u drugoj deonici koju je planetarni šampion dobio rezultatom 4:0.

Sjajnom igrom u odbrani Srbija je uspela da održi stečenu prednost od tri pogotka sve do završetka utakmice, a Filip Filipović je na minut i po pre kraja fenomenalnim lobom stavio tačku na trijumf "Delfina".

Najefikasniji pojedinac u pobedničkom sastavu bio je upravo Filip Filipović sa četiri pogotka, tri je postigao Andrija Prlainović, dok je selekciju Crne Gore predvodio Aleksandar Ivović sa tri gola.

Samo prvoplasirana reprezentacija iz svake grupe obezbediće plasman na završni turnir u Šangaju, a Srbija se nalazi na sjajnom putu da vizu.