FINALE - Španci u Budimpešti noćna mora i za Srbe i za Hrvate!

18:42

Njihovi rezultati nisu slučajnost, sve su bolji.

EPA-EFE/BALAZS CZAGANY

Dobili smo prvog finalistu Evropskog prvenstva u Budimpešti!

To je selekcija Španije, koja je posle pobede na peterce u četvrtfinalu nad Srbijom, danas savladala i Hrvatsku u polufinalu, rezultatom 9:8!

Hrvati su bolje započeli ovaj meč, zahvaljujući sjajnom Bijaču na golu, vodili su sa 1:0 posle prve četvrtine, ali u drugoj su se Španci raspucali i ta prednost Hrvata je anulirana.

Rezultatom 4:4 ušlo se u treću četvrtinu, na njenom kraju rezultat je bio 6:6, a u poslednjoj su Hrvati konstantno jurili gol prednosti Španaca, par puta im je uspelo da izjednače, ali Munariz je sve rešio u poslednjem minutu.

On je bio i najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa tri pogotka, a na drugoj strani Luka Bukić se istakao sa dva gola.

Podsetimo, Španci su i letos na Svetskom prvenstvu bili bolji od Hrvatske, takođe u polufinalu, kada su slavili rezultatom 6:5.

Drugog finalistu saznaćemo posle drugog polufinala, između Mađarske i Crne Gore. Njihov duel počinje u 19 časova.