EP - Remi sa "kockastima", Srbija i dalje strepi za 1/4 finale!

• 19. jul 2014.

• 17:13

Vaterpolo reprezentacija Srbije remizirala je sa Hrvatskom u meču četvrtog kola grupe "B" na EP koje se održava u Mađarskoj.

Aktuelni evropski prvaci remizirali su sa Hrvatskom rezultatom 8:8 (2:3, 3:2, 1:2, 2:1) u meču četvrtog kola grupe "B" na Evropskom šampionatu u Mađarskoj pa će u poslednjem kolu morati da se bore za mesto u četvrtfinalu.

Srpski vaterpolisti bolje su otvorili današnji duel sa Hrvatskom premda rezultat prve četvrtine ne govori u korist te tvrdnje.

Mrežu Hrvata u prvoj deonici tresli su Prlainović, Mitrović i Filipović ali je protivnička selekcija uspela da dođe do dva pogotka i onemogući "Delfine" da se "odlepe" već na startu.

U nastavku meča uglavnom smo gledali ujednačenu igru a Srbija je tokom drugog poluvremena ponovo bila ta koja je imala minimalnu prednost, dok su Hrvati morali da nas jure.

Kada je bilo najteže Filip Filipović je preuzimao odgovornost a nikako ne treba smetnuti sa uma ni podatak da je Pijetlović ponovo bio sjajan na golu.

Sudijski kriterijum danas je uglavnom bio izjednačen ali su arbitri u poslednjoj deonici "napunili" Srbiju isključenjima i u više navrata davali mogućnost "Kockastima" da sa dva igrača više napadaju gol.

U takvoj konstelaciji stvari Hrvati su uspeli da izbore remi a Srbija u poslednjem napadu nije stigla do gola pošto je udarac Andrije Prlainovića završio na stativi.

Nakon remija sa Hrvatima naša reprezentacija ostala je na trećoj poziciji na tabeli sa 7 osvojenih bodova, dok Hrvati prelaze na drugu poziciju.

Poslednju utakmicu u grupnoj fazi takmičenja Srbija igra u ponedeljak protiv reprezentacije Španije i to će biti odlučujući meč za "Delfine" kada je plasman u četvrtfinale u pitanju.