• 22. jul 2013.

• 15:04

• Izvor: Beta

Srbija opravdala ulogu favorita na startu SP, savladana Australija sa 10:7.

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je danas Australiju sa 10:7 (4:3, 2:0, 1:2, 3:2), na početku takmičenja na Svetskom prvenstvu u Barseloni.

Srbiju su predvodili kapiten Vanja Udovičić i Duško Pijetlović sa po tri gola, dok je dva postigao Filip Filipović. Po jedan pogodak postigli su Slobodan Nikić i Živko Gocić.

Kasnije danas igra se drugi meč Grupe C, u kojoj se sastaju Madjaska i Kina.

Srbija u sredu igra protiv Madjarske, a u petak protiv Kine.

Australija je u poslednjem susretu ove dve selekcije, u četvrtfinalu Olimpijskih igara, dobila tri od četiri četvrtine, ali su "delfini" danas bili oprezni od početka i nisu dozvolili "kengurima" nijedno vodjstvo.

Srbija je sa dva gola Udovičića i jednim Pijetlovića tri puta vodila, a Australijanci su sva tri puta uspeli da izjednače, do samog finiša prve deonice, kada je Filipović postigao gol za 4:3.

"Delfini" su odličnom igrom u odbrani u drugoj deonici potpuno zaustavili rivala, a Nikić i Filipović su golovima doneli Srbiji sigurnije vodjstvo od 6:3 na poluvremenu.

Australija je u trećoj deonici zamalo došla do novog izjednačenja, pošto je u tvrdoj igri Ričard Kembel iskoristio igrača više, a nešto kasnije je Tajler Martin doveo svoj tim na 6:5.

U tim trenucima je Srbija stekla igrača više, a Udovičić je postigao gol za 7:5 na kraju treće deonice.

Odmah na početku poslednje deonice Gocić je postigao gol i tako vratio najubedljiviju prednost, a nešto kasnije je Pijetlović postigao još jedan, za 9:5 i obezbedio trijumf u ovom meču.

Borbena Australija je, medjutim, smanjila preko Ejdana Rouča i Vilijama Milera na 9:7, da bi Pijetlović u samom finišu postigao još jedan gol za konačni rezultat.