"Delfini" prokockali veliku prednost, Hrvati u finalu!

subota 07.04.2018.
20:11

U meču trećeg kola grupne faze Evropskog kupa u Rijeci reprezentacija Srbije je

Epa/Szilard Koszticsak

Poraz reprezentacije Srbije od Hrvatske u grupnoj fazi Evropske lige, bilo je 8:7 (1:3, 0:1, 3:1 i 4:2) iako smo imali prednost nakon prvog poluvremena od 4:1.

Srbija je sjajno počela meč protiv Hrvatske, Filip Filipović je bio na visini zadatka, poveli smo sa 3:1 nakon prve četvrtine uz Filipova dva gola i jednim golom koji je postigao Pijetlović.

Joković je bio jedina svetla tačka Hrvatske u prvom poluvremenu, naši reprezentativci su zaustavili sve ostale vaterpoliste našeg velikog rivala, verovatno i najvećeg u poslednjih desetak godina.

Podatak da je Srbija svela Hrvatsku na ispod 10% realizacije govori o tome kakvu smo odbranu igrali u prvom poluvremenu, poveli smo sa 4:1, finale je već bilo na vidiku!

Ipak, Hrvati "pale motore" u drugom poluvremenu, odigrali su sjajnu treću četvrtinu, pred sam kraj smanjili na 5:4, odbranili se u poslednjem napadu sa igračem manje i došli u situaciju da igraju neizvesnu završnicu.

Bio je očigledan pad u koncentraciji reprezentacije Srbije, Hrvati su stigli do izjednačenja na startu poslednje deonice, zatim su poveli sa 6:5, ali smo uspeli da izjednačimo preko Filipa Filipovića koji je postigao svoj treći gol.

Na tri minuta pre kraja smo promašili situaciju sa igračem više, na drugoj strani je u kontri Fatović uspeo da postigne gol i da stavi na muke naš tim.

Ćuk je bio hladnokrvan, izjednačio je na 7:7 na ulasku u poslednja dva minuta, ali smo već u narednom napadu primili gol sa igračem manje, a ponovo je strelac bio Fatović.

Ispostavilo se da je to bio poslednji gol na meču, Hrvati su u finalu Evropa kupa.

Naša reprezentacija će igrati najverovatnije sa Italijom za treće mesto.