Crnogorci nisu uspeli, domaćin ode u finale i na Olimpijske igre!

petak 24.01.2020.
20:34

Završen je u drugi polufinalni meč na Evropskom prvenstvu u Budimpešti.

EPA-EFE/Balazs Czagany

Posle selekcije Španije, koja je ranije danas savladala Hrvatsku sa 9:8, u finale Evropskog prvenstva plasirala se i domaća reprezentacija Mađarske.

Domaćin je bio bolji od selekcije Crne Gore rezultatom 10:8, pa će u finalu igrati Španija i Mađarska, a za bronzu će se boriti Crna Gora i Hrvatska.

Ujedno, Španija i Mađarska su plasmanom u finale obezbedile i učešće na Olimpijskim igrama u Tokiju, dok će Hrvati i Crnogorci morati u kvalifikacije.

Crnogorske ''Ajkule'' su hrabro ušle u meč, dobili su prvu četvrtinu sa 2:1, ali u drugoj i trećoj četvrtini Mađari, nošeni podrškom svojih navijača, uspevaju da ovaj meč prelome u svoju korist.

Na ulasku u poslednju deonicu na semaforu je stajalo 8:5 za Mađare, koji do kraja nisu dozvolili veću rezultatsku neizvesnost.

Varga je sa četiri gola bio najbolji u pobedničkoj ekipi, a Crnu Goru predvodio je Đuro Radović sa tri pogotka.