• Autor: Miloš Marković

• 13. oktobar 2013.

• 09:50

Iako važi za zemlju koja se na direktan način obračunala sa problemom huliganizma u fudbalu, Engleska sporadično, ali sve učestalije iznova se suočava sa nemirima na fudbalskim terenima.

Poslednji slučaj nemira na fudbalskom terenu zabeležen je u subotu na kvalifikacionom meču FA Kupa između Aterstouna i Beroua.

Pri rezultatu 0:4 na poluvremenu, grupa domaćih navijača uletela je na teren i svom silom krenula ka delu tribina rezervisanoj za goste.

tuca

Oko tridesetak huligana sukobilo se sa gostujućim pristalicama, fizičkom obračunu se uključio i rezervni igrač gostiju Greg Mils, koji se na poluvremenu zagrevao i pripremao za nastavak meča.

tuca

Nastavak utakmice je odložen dok se sukobi nisu smirili, sa zakašnjenjem od deset minuta počelo je drugo poluvreme.

Utakmica je završena pobedom gostiju, rezultatom koji je važio i na poluvremenu, a prvi čovek domaćeg tima izvinio se zbog incidenata.

"Analiziraćemo čitav događaj zajedno sa službenim licima, policijom i sudijama. Odgovorni za sukob će biti izvedeni pred lice pravde. Na sreću, uspeli smo brzo da reagujemo i sprečimo sukob većih razmera."