Ko je treći fudbaler planete?

• Autor: Boban Filipović

• 09. januar 2015.

• 21:36

Kristijano Ronaldo i Leo Mesi su bez dileme na prva dva mesta, a prestižni sajtovi 'WhoScored' i 'ESPN' su zejedničkim snagama i dubokom analizom pokušali da dodele bronzanu medalju među sledećim kandidatima.

11. Manuel Nojer. Golman Bajerna je jedini ušao u uži izbor za 'Zlatnu loptu' sa Mesijem i Ronaldom. Sa reprezentacijom Nemačke osvojio je Mondijal u Brazilu i bio izabran za dobitnika 'Zlatne rukavice' na Svetskom kupu. U 2014. godini osvojio je i Bundes ligu, Dfb Pokal, izabran je za igrača godine u Nemačkoj.

Definitivno je najbolji golman današnjice.

10. Arturo Vidal. Čileanac je sa Juventusom osvojio Skudeto prošle godine, bio je član idealne postave Serije A u protekloj sezoni, sa reprezentacijom je igrao 1/8 finala Mondijala u Brazilu.

vidal

9. Filip Lam. Podigao Boginju na 'Marakani' u Riju kap kapiten 'Elfa', na klupskom planu osvojio sve isto kao Nojer.

lam

8. Nejmar. Ostao bez trofeja prošle godine, ali ispostavilo se da je činio pola ekipe brazilske reprezentacije na Svetskom kupu u domovini. 'Karaoke' su bez njega u timu bile topovsko meso za Nemačku u polufinalu i za HOlandiju u meču za treće mesto.

nejmar

7. Toni Kros. Statistički gledano najbolji igrač Mondijala na kom je sa 'Pacerima' stigao do titule. Prošle sezone sa Bajernom osvojio duplu krunu u Nemačkoj, letos prešao u Real Madrid i osvojio Superkup Evrope i Svetsko klupsko prvenstvo.

kros

6. Tomas Miler. Kao u Južnoj Africi 2010. i u Brazilu prošle godien bio najbolji strelac nemačke reprezentacije na Svetskom prvenstvu.

miler

5. Anhel Di Marija. Sa Realom osvojio Ligu šampiona i Kup Kralja, povredio se na Mondijalu u 1/4 finalu, te mnogi smatraju da je to glavni razlog što ga Argentina nije osvojila. Njegov letošnji transfer u Mančster Junajted je naveći u istoriji Premijer lige.

di marija

4. Kun Aguero. Osvojio Premijer ligu i Liga Kup sa Mančester Sitijem, Mondijal odigrao daleko ispod svojih mogućnosti. Trenutno vodeći strelac PL u tekućoj sezoni.