Hoće li Juve i Barsa biti dostojni ovih rivala?

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 06. jun 2015.

• 17:58

Finala Lige šampiona nose dosta lepih sećanja, utakmica zbog kojih su mnogi zavoleli ovaj prelepi sport. Mislite li da će večerašnji rivali biti dostojni toga?

Nemamo sumnju u to, Barselona i Juventus su svakako dostojni velikog finala, finala koje će većina nas pamtiti u dalekoj budućnosti.

Postoji veliki broj finala Lige šampiona koji su nam ostali u prelepom sećanju, evo samo nekih primera.

Real - Atletiko 4:1 (1:1 nakon 90 minuta)

Real Madrid je gubio sve do 90. minuta kada je sjajni Serhio Ramos uspeo da postigne gol i donese produžetke ekipi Karla Anćelotija. Sve ostalo je istorija, Real je pobedio sa 4:1.

Real Madrid - Bajer Leverkuzen 2:1 (2002)

Jedno od finala koje "Galaktikosi" najviše pamte. Sjajna partija Zinedina Zidana koji je došao u tim te godine iz Juventusa za rekordnu summu novca tada, a na golu je morao da bude tada tinejdžer, Iker Kasiljas, koji je na kraju bio i junak meča.

Bajern - Borusija 2:1 (2013)

Sjajan meč, Bajern je na kraju sasvim zasluženo slavio pobedu protiv fenomenalne Borusije koju je predvodio Jirgen Klop.

Barselona - Arsenal 2:1

Još jedan preokret u finalu Lige šampiona, Arsenal je tada morao da igra sa igračem manje zbog isključenja Jensa Lemana. Ako se dobro sećate, Beleti je postigao pobedonosni gol te 2006. godine.

Dortmund - Juventus 3:1

Juventus je tih godina bio najbolji tim u Evropi, ali je te 1997. godine naišao na insirisani tim Dortmunda koji je predvodio Otmar Hicfild.

Mančester - Bajern 2:1 (1999)

Svi se dobro sećate te utakmice, Mančester je gubio do samog kraja meča, a onda su Šeringem i Solskjer postigli po gol i doveli ser Aleksa Fergusona u stanje delirijuma.

Milan - Barselona 4:0 (1994)

Barsa je bila apsolutni favorit protiv italijanske ekipe, mnogi stariji u Italiji povezuju ovaj duel sa večerašnjim. Ipak, Milan je odigrao neverovatnu utakmicu, poznatu i po golu Dejana Savićevića.

Liverpul - Milan 3:3 (3:2 na penale) (2005)

Verovatno najzanimljivija utakmica u finalima Lige šampiona, Liverpul je gubio na poluvremenu, Milan je imao 3 gola prednosti, da bi na kraju uspeo da taj zaostatak nadomesti zahvaljujući sjajnoj igri u prvom delu drugog poluvremena.