Vimbldon - Jovana nije uspela...

• 24. jun 2014.

• 17:59

Mlada srpska teniserka Jovana Jakšić nije uspela da se plasira u drugo kolo Vimbldona, pošto je na startu, posle velike borbe poražena od Petre Četkovske.

Prva od tri srpske predstavnice u današnjem programu Vimbldona, Jovana Jakšić, nije uspela da izbori plasman u drugo kolo.

Ona je posle dvočasovne borbe poražena od iskusne, 29-godišnje Čehinje Petre Četkovske rezultatom 2-1, po setovima 6-2, 4-6, 7-5.

Jovana je loše ušla u ovaj meč, izgubila je prva četiri gema na startu, a samim tim i priliku da izbegne gubitak prvog seta.

U drugom je vođena ravnopravna borba, a presudio je brejk koji je Jakšićeva uspela da napravi u petom gemu, tu prednost je zadržala do kraja seta i izjednačila na 1-1.

Treći, odlučujući set doneo je nekoliko brejkova na obe strane, jedan više je ostvarila Čehinja i na kraju došla do trijumfa i plasmana u drugo kolo.

Tokom večeri nastupiće i Ana Ivanović i Jelena Janković, a juče je, podsetimo, Bojana Jovanovski izborila plasman u drugo kolo.