Vimbldon - Bravo, Ivana! Krajinović neprijatno iznenadio...

utorak 02.07.2019.
18:08

Ivana Jorović izborila plasman u drugo kolo Vimbldona, Krajinović mimo očekivanja završio takmičenje.

Epa/Ali Haider

Srbija će i u ženskoj konkurenciji imati svoju predstavnicu u drugom kolu Vimbldona, a to će biti Ivana Jorović, koja je danas na startu turnira savladala Nemicu Lesli Kerkov sa 2:0, po setovima 7:6 (7:5) i 6:4, posle jednog sata i 36 minuta.

Dva puta je u prvom seti Nemica imala brejk prednosti, ali je Ivana uspela da se vrati i na kraju u taj-brejku dobije taj set. I u drugom je bila u zaostatku, gubila je sa 2:0, ali je ponovo bila najbolja kada je najvažnije i zasluženo izborila plasman u narednu rundu takmičenja.

Jorovićeva će se u drugom kolu sastati sa boljom iz duela Dona Vekić - Alison Riske.

Za to vreme, Filip Krajinović je neočekivano eliminisan  na startu Vimbldona. On je danas poražen od 13. igrača sveta, Nemca Kepfera sa 3:1, po setovima 6:3, 4:6, 7:6 (11:9), 6:1.

Ključan je bio treći set, u kojem se vodila najveća borba, a kada je izgubio maratonski taj-brejk, Krajinovićeva igra se potpuno raspala i u četvrtom setu je osvojio još samo jedan gem.