Uzalud ti trud Mareje, Novak ide u finale!

• 06. jun 2015.

• 14:11

I danas smo bili svedoci veoma teške i velike borbe između Novaka Đokovića i Endija Mareja, ali se na kraju sve ipak završilo onako kako smo želeli.

Novak Đoković će se boriti za titulu na Rolan Garosu!

Posle dvodnevne borbe, dvoboja u pet setova, Novak je na kraju slavio sa 3-2, po setovima 6-3, 6-3, 5-7, 5-7 i 6-1!

Da još jednom podsetimo, duel između Novaka Đokovića i Endija Mareja počeo je juče, a prekinut je posle Novakovog vođstva od 2-1, po setovima 6-3, 6-3, 5-7 i 3-3 u četvrtom setu, zbog najavljenog nevremena u Parizu.

Nastavak je usledio danas od 13 časova.

U prvih par gemova su i jedan i drugi bili veoma ubedljivi u svojim servis gemovima. Đoković je dobio prvi današnji gem, i to bez izgubljenog poena, da bi Marej uzvratio istom merom, za izjednačenje na 4-4.

Novak je na isti način dobio deveti gem, ali Marej i dalje ima efektan odgovor. Škot je izjednačio na 5-5, na ulasku u samu završnicu četvrtog seta.

Ali, onda nastupaju problemi! Endi Marej se sjajno odbranio u prvih par veoma dugih poena, što mu je znatno uvećalo samopouzdanje. Stigao je do dve brejk lopte od kojih je iskoristio drugu, za vođstvo od 6-5!

Tu prednost je Marej iskoristio na pravi način i izjednačio na 2-2 u setovima, 7-5 za Britanca u četvrtom setu!

Srećom, Novak nije dozvolio da ga izgubljeni set poremeti, sjajno je ušao u set odluke, napravi rani brejk i poveo sa 3-0.

Marej je zatim dobio naredi gem, ali to je bilo sve od njega. Đoković zatim kreće u svoju završnu seriju, igrao je sve sigurnije i dobio naredna tri gema za ubedljivih 6-1 u petom setu.

Sada je najvažnije da se Nole što pre oporavi od velikih napora iz ovog dvodnevnog duela i da spreman dočeka sutrašnje finale protiv Stanislasa Vavrinke.