US open - 2:0 za Tipsu, dvosatni prekid zbog kiše, pa poraz!

petak 02.09.2016.
00:56

Srpski teniser Janko Tipsarević ispao je iz drugog kola US opena pošto je danas izgubio od Pabla Karenja Busta sa 3:6, 4:6, 6:1, 6:4, 6:4.

BETA/AP Photo/Frank Franklin II

Ovo je bio prvi međusobni duel Janka i Pabla, a Španac će u sledećoj rundi igrati sa Dominikom Timom, koji je opravdao ulogu favorita protiv Ričardasa Berankisa – 6:4, 6:3, 6:2.

Janko je odlično počeo meč, u prvom setu je u četvrtom gemu osvojio ključni brejk za 3:1 i potom odlično odservirao za nedostižnu prednost - 4:1.

Tipsarević je bio u dva gema na korak od brejka, a iako nije uspeo da oduzme servis protivniku, rutinski je osvojio gemove na svoju servu za 6:3.

Na sličan način protekao je i drugi set, Janko je rano došao do brejka za 2:1, i tu prednost nije ispustio do kraja. Tipsarević je odlično servirao, nije dozvolio iznenađenje za 6:4 i vođstvo od 2:0 u setovima.

Treći set u potpunosti je pripao Bustu, koji je ostavio Janka bez ijednog gema, a pri rezultatu 5:0 usledio je prekid zbog kiše pa je meč nastavljen tek dva i po sata kasnije.

Posle pauze, Bust je rutinski treći set priveo kraju sa 6:1 i 2:1 u setovima.

Četvrti set je bio pun preokreta, odlučujuči deo igre bio je početak ovog seta kada je Tipsa dva puta ispustio prednost brejka, pa je usledio preokret. Međutim, u desetom gemu, pri vođstvu Karenja Buste sa 5:4, sudija je oduzeo već dobijeni poen našem predstavniku i onemogućio ga stigne do tri vezane brejk šanse.

U petom setu, Tipsarević nije imao snage, lošije i sporije se kretao, a Španac je to iskoristio i slavio sa 6:4 za konačnu pobedu.