Uragan JJ protutnjao Hong Kongom!

petak 16.10.2015.
17:39

Srpska teniserka Jelena Janković ponovila je sjajnu igru iz meča drugog kola turnira u Hong Kongu pa joj nije bilo teško da u četvrtfinalu sa terena počisti Dariju Gavrilovu.

BETA/AP Photo/John Minchillo

Četvrta nositeljaka na WTA turniru u Hong Kongu sa lakoćom se plasirala u polufinale pošto je Dariji Gavrilovoj danas prepustila svega dva gema.

Jelena Janković slavila je rezultatom 2:0 (6:1, 6:1) u meču koji je trajao 78 minuta.

Srpkinja je prvi set prelomila u četvrtom gemu kada je Dariji Gavrilovoj oduzela servis i povela sa 3:1. Ispostavilo se da nakon toga Ruskinja nije imala odgovor na Jeleninu igru iako je u sedmom gemu dobila jednu šansu da vrati brejk koju nije iskoristila.

U drugom gemu drugog seta Darija Gavrilova je uspela da oduzme servis Jeleni Janković posle čega je JJ vezala pet dobijenih gemova i tako rutinski privela meč kraju.

Protivnica Jelene Janković u narednom kolu biće Venus Vilijams koja je postavljena za treću nositeljku u Hong Kongu. Biće to trinaesti međusobni susret dve teniserke i šansa da jedna od njih stigne do sedme pobede.