petak 24.01.2020.
14:50

Rodžer Federer imao fantastičnog rivala danas.

EPA-EFE/SCOTT BARBOUR

Australijanac Džon Milman nije uspeo da zaustavi Rodžera Federera u trećem kolu Australijan opena, slavio je Švajcarac sa 6:4, 6:7 (2), 4:6, 6:4 i 6:7 (8).

Da će biti veoma tvrd orah danas Milman je pokazao odmah, već u prvom setu. Vodio je Australijanac sa 5:2, da bi se Federer vratio i servirao za izjednačenje na 5:5, ali je Milman ponovo uzeo brejk u najboljem mogućem trenutku po njega za vođstvo od 1:0 u setovima.

Drugi set je bio veoma neizvestan dok nismo stigli do taj-brejka, a onda potpuna dominacija Federera koji je brzo stigao do 6 uzastopnih poena i osvojio drugi set.

Kada Milman nije uspeo da odservira dobro pri rezultatu 4:5 u korist Federera u trećem setu i kada je već bilo 2:1 za Švajcarca u setovima, mislili smo da je sa Australijancem gotovo.

Nije bilo tako.

Milman se vratio u meč, odjednom je postao i favorit za pobedu, osvojio je četvrti set sa 6:4 za totalnu neizvesnost.

Dramu smo gledali na Rod Lejver areni, domaći teniser je dva puta uspevao da ostane u setu i da uvede meč u taj-brejk.

Poveo je Milman u taj-brejku sa 3:0, Federer je ređao neiznuđene greške, imao ih je preko 80 danas! Ipak, Federer se vratio u meč, na polovini je bilo 5:4. Onda je krenula rafalna paljba Milmana, pogađao je neverovatne udarce, vezao 3 poena za 8:4.

Onda je krenuo Federer, vezao je šest poena, domaćin se uplašio pobede i Švajcarac se tako našao u osmini finala.