Umag - Troicki startovao pobedom

• 23. jul 2013.

• 19:30

Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Umagu pobedom nad domaćim teniserom Antoniom Veićem od 2:0 (7:6, 6:1).

Nakon eliminacije Dušana Lajovića na startu turnira u Umagu Viktor Troicki uspeo je da odbrani čast Srbije u Hrvatskoj pobedom nad domaćim teniserom.

Troicki je u prvom kolu bio bolji od Antonia Veića rezultatom 2:0 (7:6, 6:1) u meču koji je trajao sat i 35 minuta.

Veić je ozbiljan otpor pružio samo u prvom setu kada je stigao do taj-brejka, ali je nakon izgubljenog seta pao na psihološkom planu, što je Viktor umeo da kazni u drugom setu napravivši dva brejka za konačnih 6:1.

U drugom kolu Troicki će se sastati sa Tomijem Robredom koji je postavljen za petog nosioca na turniru u Umagu koji se igra za 250 ATP bodova i nagradu od 410.200 evra.