četvrtak 04.06.2020.
18:42

Završen prvi turnir od šest koliko će se igrati.

Teniski savez Srbije

Završen je prvi od šest seniorskih turnira TSS Tour 2020. koji će ovog leta biti održani širom Srbije. U Novom Sadu na terenima TK Meridiana učešće u prvom TSS Tour takmičenju za seniorke i seniore prodefilovalo je 58 teniserki i 83 tenisera.

Naslov šampiona u konkurenciji teniserki ponela je Fed kup reprezentativka Srbije, prvi nosilac ovog takmičenja Dejana Radanović (WTA rang 260) koja je u finalnoj borbi savladala drugog nosioca Tamaru Čurović (WTA rang 549) rezultatom 6:2, 7:6.

U polufinalu Dejana je savladala Tamaru Malešević 6:0, 6:2, dok je Tamara pobedila Elenu Milovanović 7:6(2), 6:4.

Kod seniora u finalu snage su odmerili Dejvis kup reprezentativci Srbije Nikola Milojević (ATP rang 145) i Miljan Zekić (ATP rang 514). Kod rezultata 3:2 u prvom setu zbog povrede Miljan je morao predati meč, pobedničko postolje pripalo je Milojeviću. U polufinalu Nikola je bio bolji od Španca Karlosa Herere Gomeza 6:1, 6:4, dok je Miljan savladao Ukrajinca Erika Vanšelboima 4:6, 6:4, 6:3.

Milojević i Zekić su zajedno branili boje Srbije u Dejvis kup meču protiv selekcije SAD u Nišu 2018. kada su odigrali dubl meč protiv para Herison - Džonson.

Pehare je finalistima uručio predsednik Teniskog saveza Srbije Mr Mirko Petrović.