Troicki spasio meč loptu i plasirao se u glavni žreb!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 13. oktobar 2014.

• 16:17

Viktor Troicki pobedio je Belgijanca Bemelmansa sa 2:1 u setovima i tako se plasirao u glavni žreb turnira u Beču.

Viktor Troicki se plasirao u glavni žreb turnira u Beču nakon pobede nad Bemelmansom od 2:1, po setovima je bilo 7:5, 2:6 i 7:6.

Viđena je prava drama u ovom meču koji je ipak na kraju pripao našem teniseru.

Prvi set je bio veoma neizvestan, viđene su samo dve brejk lopte, do obe je došao srpski teniser, a iskoristio je tek drugu kojom je dobio prvi set.

Nakon toga, dolazi do opuštanja i do bolje igre Bemelmansa, 168. na ATP listi. Belgijanac je poveo odmah sa 4:0, a prednost je bez većih problema sačuvao do kraja seta za 6:2.

U odlučujućem setu je Belgijanac imao brejk prednosti od samog starta, a u prvih pet gemova ovog seta smo videli makar jednu priliku za brejk.

Kod rezultata 5:4 u korist Bemelmansa, Belgijanac je servirao za meč, imao je meč-loptu, ali je Viktor ipak uspeo da se vrati i da meč uvede u još neizvesniju završnicu.

Nakon toga, Troicki je lako dobio gem na svoj servis, a u narednom gemu je on bio taj koji je propustio meč lopte, i to dve. Ušlo se u taj brejk u kom je mnogo bolji bio naš teniser i zasluženo se plasirao u glavni žreb turnira koji se igra na tvrdoj podlozi.