Tokio - Janko po svom receptu

• Autor: Janko Glavonjić

• 01. oktobar 2013.

• 14:57

Janko Tipsarević je, posle dosta muke, uspeo da se plasira u drugo kolo Tokija. Drugi reket Srbije savladao je Rumuna Haneskua sa 2:1 u setovima (6:7, 6:1, 6:4).

Za razliku od Novaka Đokovića, koji je lako savladao Lukaša Rosola u Pekingu, Tipsarević se namučio sa Rumunom Haneskuom. Izgubio je prvi set, ali je uspeo da preokrene, i na kraju dobije meč.

U prvom setu se vodila velika borba, oba tenisera su bila sigurna na svoj servis, sve do osmog gema. Hanesku je u tom i sledećem gemu na Jankov servis imao čak pet brejk lopti, ali nije uspeo da ih iskoristi.

Tada se očekivalo da će Tipsarević iskoristiti blagu prednost zbog pada u igri Haneskua koji je usledio posle propuštenih prilika, ali naš teniser nije uspeo da dobije tajbrejk. Izgubio ga je sa 8:6, iako je vodio sa 5:3.

U drugom setu Tipsarević je od samog starta krenuo snažno i kvalitetnom igrom je brzo došao do prednosti brejka, a zatim oduzeo još jednom servis rivalu, i tako lako priveo set kraju sa 6:1.

U trećem setu je takođe na samom startu došao do brejka, poveo sa 2:0, ali nije uspeo potpuno da slomi otpor Rumuna. Hanesku je držao svoj servis, a na 4:3 je imao šansu i potpuno da se vrati. Ipak, Janko je uspeo da odbrani svoj servis, čuvao snagu na servis Haneskua, a zatim sigurno odservirao za 6:4 i konačni trijumf.

Tipsarević će u drugom kolu „ukrstiti rekete“ sa Ukrajincem Dolgopolovim.