16:52
Izvor: Beta

Srpski teniser Janko Tipsarević pasirao se danas u drugo kolo Vimbldona u Londonu.

Epa/Kiyoshi Ota

Tipsarević, 288. igrač sveta, pobedio je posle tri sata i 56 minuta 68. igrača sveta Jošihita Nišioku nakon pet setova, 6:4, 6:7, 6:2, 5:7, 6:2.

Prvi set dobio je posle dva brejka, dok su obojica u drugom setu napravili po jedan brejk i odigran je taj-brejk, koji je japanski teniser dobio sa 7:2.

Srpski igrač je dva puta oduzeo servis protivniku u trećem setu i ponovo poveo u meču, dok mu je Nišioka uzvratio u narednom i izjednačio na 2:2. Tipsarević je dobro igrao u odlučujućem setu, u završnici je napravio dva brejka i plasirao se u drugo kolo.

Tipsarević će u drugom kolu igrati protiv četvrtog nosioca Kevina Andersona iz Južne Afrike.