sreda 13.11.2019.
00:00

Potpuno neverovatan meč i plasman Dominika Tima u polufinale.

EPA-EFE/WILL OLIVER

Poraz Novaka Đokovića u drugom meču Završnog mastersa u Londonu protiv Dominika Tima rezultatom 7:6 (5), 3:6 i 6:7 (5).

Novak je odlično počeo meč, izgledalo je kao da Tim nije dorastao na početku meča i bilo je pitanje trenutka kada ćemo videti brejk. Novak je uspeo da iskoristi prvu brejk-loptu na meču, ali je u narednom gemu Tim uspeo da se vrati i to bez izgubljenog poena.

Novak je propustao brejk-lopte za odlazak u taj-brejk gde je bio prisebniji za 1:0.

Igra srpskog tenisera nije bila na najvišem nivou u drugom setu, posebno mislimo na servis koji nije funkcionisao kako smo očekivali.

Tim je poveo sa 3:0, jednu jedinu brejk-loptu je iskoristio u ovom setu i na kraju je održao prednost za izjednačenje.

Slična priča i početkom trećeg seta, s tim što je Novak propustio tri brejk-šanse da se odmah vrati u meč.

Austrijanac nije održao nivo igre iz drugog seta, pa je Novak nekako uspeo da se vrati u igru i da izjednači rezultat, a Tim je bio taj koji je morao prvi da servira za ostanak u meču.

Na 4:5 za Novaka prava drama, dva puta je srpski teniser bio na dva poena od pobede, ali je Tim dobio taj gem za 5:5, pa smo ušli u totalnu neizvesnost na kraju.

Novak je jako slabo servirao u narednom gemu, Tim je zaigrao najbolje do tada, pa je osvojio gem bez izgubljenog poena.  Ipak, Srbin je imao još magije u svom repertoaru, pa je sprečio Tima da svojim servisima dođe do druge pobede na ovom turniru.

Otišli smo u taj-brejk, a tamo prvi poen za TV špice, Novak ga je osvojio nakon fenomenalne odbrane, da bi u narednom poenu Tim odservirao duplu servis grešku. Ubrzo je nakon greške Tima bilo i 3:0, na Novaku je bilo samo da održi svoj servis do kraja. Nije uspeo, Tim je vezao 5 poena, poveo sa 6:4 i servirao nanometarski aut. Ipak, iskoristio je drugu meč-loptu.

Naredni meč Novak igra sa Rodžerom Federerom, biće to meč za plasman u polufinale.