Tako je, Nole! Važan trijumf, ovo podseća na stara, dobra vremena!

ponedeljak 07.05.2018.
18:13

Odličan start našeg najboljeg tenisera na turniru u Madridu! Pobedio i Dušan Lajović.

Epa/Sebastien Nogier

Voljom žreba, Novak Đoković je odmah morao na megdan veoma kvalitetnom rivalu, Japancu Keiju Nišikoriju, ali je posao sjajno odradio i na kraju slavio u dva seta, rezultatom 7:5 i 6:4.

Nije počelo baš najbolje, pošto je Nišikori u petom gemu napravio prvi brejk, ali je već u narednom Đoković uzvratio i izjednačio na 3:3. Igralo se potom gem za gem, a onda u dvanaestom Novak osvaja još jedan gem na servis rivala, ujedno i prvi set rezultatom 7:5.

I drugi set doneo je ravnopravnu borbu, ni jedan ni drugi nisu uspevali da steknu prednost, ali opet kada se set ''lomio'' Đoković je odigrao najbolje. Napravio je još jedan brejk, za 6:4 u drugom setu i konačan trijumf u ovom duelu.

U drugom kolu naš teniser će se sastati sa boljim iz duela Danila Medvedeva i Kajla Edmunda, ali posle današnje partije imamo razloga da verujemo u još jedan trijumf, bez obzira na ime sledećeg rivala.

Za dobre vesti iz Madrida pobrinuo se i Dušan Lajović, koji je u prvom kolu savladao Rusa Karela Kačanova sa 2:0, po setovima 6:3 i 6:2.

Podsetimo, Lajović je u glavni žreb došao kroz kvalifikacije, a njegov naredni rival biće iskusni Francuz Rišar Gaske, koji je u prvom kolu savladao 14. nosioca, Tomaša Berdiha iz Češke sa 2:0 u setovima.