Srpsko polufinale u Torontu

• Autor: Đorđe Đokić

• 11. avgust 2012.

• 08:36

Nole slavio i protiv Hasa, mnogo teže nego što je očekivano. Posle 3 seta Nemac je položio oružje. Druga pobeda za Srbina u 8 sati. Prethodno je Janko u 2 seta pobedio Granjolersa za srpsko polufinale.

Novak Đoković je nakon pobede na Kverijem, samo nekoliko sati kasnije morao ponovo na teren. Ovog puta protivnik je bio nemački veteran Toni Has, a Srbin je posle velike borbe slavio u 3 seta.

Nije Novaku bilo lako. Drugi rival u manje od 8 sati i to posle meča protiv Kverija koji je odlagan i prekidan. Ipak, uspeo je. Izborio se i sa umorom i sa Hasom.

Posle 6:3 u prvom setu, na početku drugog Nole je ispustio svoj servis. Do kraja seta imao je priliku da vrati brejk. Na 4:2 za Hasa imao je čak 3 brejk lopte, kasnije na 5:3 i 0:30, ali to  nije bilo dovoljno da se vrati u set.

U trećem setu Nole je dao sve od sebe i uspeo je da stigne do brejka i kasnije do 6:3 za konačnu pobedu i plasman u polufinale sa konačnih 2:1 (6:3, 3:6, 6:3).

U polufinalu Đoković će igrati protiv svog prijatelja Janka Tipsarevića koji je nešto ranije noćas slavio protiv Granjolersa lako u 2 seta sa 6:4, 6.4.

Tako će Srbija imati sigurnog predstavnika u finalu, ali nažalost samo jednog, pošto se čini da je volja žreba bila drugačija da je moglo doći i do srpskog finala.