''Srpski derbi'' bez iznenađenja - Novak u polufinalu

• 01. mart 2012.

• 17:51

Novak Đoković očekivano savladao Janka Tipsarevića u četvrtfinalu turnira u Dubaiju. Prvi teniser sveta slavio u dva seta, 6:1, 7:6, ali je Janko u taj-brejku drugog seta propustio lepu priliku da meč učini mnogo neizvesnijim.

Prvi set je počeo sigurnim servisima obojice, ali u četvrtom gemu, od vođstva Tipsarevića 30:0, Novak pojačava ritam, dolazi do prvog brejka, a zatim još jednom na isti način oduzima servis rivalu i stiče nedostižnu prednost u ovom setu.

Kao da Janko u finišu prvog seta i nije želeo da previše forsira, ostavljajući sve adute za drugi set.

A u njemu je konačno i pokazao pravo lice. Iako je znatno teže od Novaka dobijao svoje servi gemove, ovoga puta nije dozvolio najboljem teniseru sveta da ponovi nešto slično onome iz prvog seta.

Usledio je taj-brejk, Tipsarević ga odlično započinje, dolazi do vođstva od 3:0, ali je nešto kasnije, pri vođstvu od 4:3, duplom servis greškom izgubio prednost od jednog mini-brejka.

Međutim, Novak greši kod rezultata 5:5, Janko vraća mini brejk i servira za osvajanje drugog seta.

A onda, kao da se uplašio, Tipsarević ponovo pravi duplu servis grešku, Đoković je izjednačio na 6:6. Posle nove promene strana, usledila je nova Jankova greška.

Meč lopta za Novaka, na njegov servis i tu više nije bilo šanse da Janko ovaj meč uvede u treći set. Đoković je u polufinalu, gde će mu rival biti Endi Marej.

Britanac je u četvrtfinalu savladao Čeha Tomaša Berdiha, takođe u dva seta - 6:3, 7:5.