petak 26.04.2019.
19:36

Mogli bismo videti veoma zanimljiv duel u finalu.

Epa/Marcelo Sayao

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u polufinale turnira u Budimpešti pošto je uspeo da savlada Nikoloza Basilašvilija sa 2:1 u setovima (3:6, 6:2, 6:3).

Sve je dobro krenulo po Đerea koji je uspeo da napravi brejk u prvom setu, ali bez obzira na to 18. teniser sveta je uspeo da stigne do prednosti u prvom setu 6:3.

Usledila je prava reakcija srpskog tenisera koji je na početku drugog seta "brejknuo" protivnika, da bi na kraju izjednačio rezultat.

Na sličan način Đere je osvojio i treći set i tako za više od sat i po vremena dospeo do naredne runde turnira u Budimpešti.

Đere će se u polufinalu sastati sa Italijanom Mateom Beretinijem, trenutno 55. igračem sveta, koji je u tri seta eliminisao Pabla Kuevasa (6:3, 1:6, 6:3).

Na turniru iz serije 250 bismo mogli da gledamo srpsko finale, pošto Filip Krajinović u drugom polufinalu igra protiv Pjer-Iga Erbera iz Francuske.