Špansko finale u Akapulku

• 02. mart 2013.

• 09:34

Polufinalni mečevi ATP turnira u Akapulku igrani su u "sitne sate" po srednjeevropskom računanju vremena a Rafael Nadal i David Ferer obezbedili su plasman u finale koje je na programu u noći između subote i nedelje.

U finalu ATP turnira u Akapulku koji se igra na šljaci igraće dva španska tenisera, David Ferer i Rafel Nadal, prvi i drugi nosilac na truniru odnosno četvrti i peti teniser sveta.

Ferer je do prilike da se bori za svoj četvrti trofej u Akapulku došao nakon trijumfa nad Fabiom Fonjinijem rezultatom 2:1 (6:3, 6:7, 6:1).

Fonjini je imao trenutke insipracije koji su mu doneli jedan set u ovom meču ali je to bilo nedovoljno da se savlada objektivno bolji teniser koji će se protiv Nadala boriti za treću titulu od početka sezone. Ferer je do sada već osvojio turnire u Brisbejnu i Buenos Ajresu.

Njegov zemljak, Rafael Nadal bio je još ubedljiviji protiv Nikolasa Almagra savladavši ga rezultatom 2:0 ali povratnik tenisu nije olako došao do pobede.

U prvom setu se vodila neizvesnija borba koju je na kraju ipak dobio Nadal, a presudio je samo jedan brejk, u 11 gemu prvog seta, koji je Rafa dobio. Drugi set nije bio ništa drugačiji jer je ponovo presudio jedan brejk koji je Rafa napravio nešto ranije pa je mirnom igrom priveo meč kraju.

Nadal će protiv Ferera pokušati da se domogne svog drugog trofeja u sezoni pošto je nedavno odneo titulu iz Sao Paola.

U finalu će Ferer i Nadal odigrati 21. međusobni duel u karijeri. Nadal je mnogo bolji u međusobnim okršajima sa skorom od 16 pobeda i 4 poraza, ali i pet pobeda u pet poslednjih mečeva.