sreda 10.07.2019.
18:17

Sjajni Španac uspeo da savlada Argentinca.

EPA-EFE/NIC BOTHMA

Španski teniser Roberto Bautista-Agut plasirao se u polufinale Vimbldona, pošto je danas u četvrtfinalu pobedio Argentinca Gvida Pelju u četiri seta, 7:5, 6:4, 3:6 i 6:3.

Bautista-Agut tako je zakazao polufinalni meč protiv najboljeg tenisera sveta Novaka Djokovića koji je sa 6:4, 6:0 i 6:2 pobedio Belgijanca Davida Gofana.

Španac je do treće pobede nad Argentincem u isto toliko duela došao posle tri sata i šest minuta igre.

Bautista-Agut je bio znatno bolji rival od Pelje i gotovo je u svakom gemu pritiskao rivala i na njegovom servisu. U prvom setu dvaput mu je pošlo za rukom da protivniku oduzme servis, a u drugom jednom.

Pelja je na početku trećeg seta odmah oduzeo servis rivalu i stečenu prednost sačuvao do kraja.

Naredni set doneo je gotovo istu situaciju, samo je ovaj put Bautista-Agut napravio brejk, te na kraju došao do polufinala Vimbldona.