Snovi se obrušili o Stenu!

• 07. jun 2015.

• 18:25

Treći put u karijeri titula na Rolan Garosu izmakla je iz ruku Novaka Đokovića pošto ga je nakon Rafaela Nadala u borbi za trofej savladao i Švajcarac Stanislas Vavrinka.

Srpski teniser Novak Đoković nastaviće da sanja titulu na Rolan Garosu pošto je ga je u trećem finalu koje je igrao na Otvorenom prvenstvu Francuske savladao Stanislas Vavrinka rezultatom 3:1 (4:6, 6:4, 6:3, 6:4).

Počelo je onako kako smo i očekivali, agresivno i borbeno sa obe strane, uz duge poene, pa smo tako već u prvom gemu videli poen sa čak 39 razmenjenih udaraca. I jedan i drugi su uspevali da u uvodnom delu meča osvajaju gemove na svoj servis, sve do sedmog gema, koji je bio ključan u prvom setu.

Stanislas Vavrinka je imao servis, ali je Nole sjajno reternirao, forhend je proradio, a kod Švajcarca se videla i nesigurnost koja je za posledicu imala i duplu servis grešku, pa je brejk bio neminovan.

Novak je tada poveo sa 4-3, u narednom gemu potvrdio ovaj brejk, da bi Vavrinka vratio nadu, smanjivši na 5-4. Ipak, Nole zatim stiže do dve set lopte, koje je prokockao, Vavrinka je od 40-15 stigao do 40-40, ali više od toga nije mogao. Đoković je bio maksimalno koncentrisan, odlično je servirao i stavio tačku na prvi set - 6:4.

Drugi set je u svom najvećem delu bio sličan prvom. Igralo se gem za gem, i Novak i Vavrinka su vrebali priliku za brejk, ali ovoga puta je to uspelo Švajcarcu.

I to onda kada Novak više nije imao priliku za popravni, pri rezultatu 5-4 za Vavrinku. Đoković je napravio nekoliko grešaka koje su ga koštale gubitka seta, a njegov slomljeni reket najbolje ilustruje koliko je srpski teniser bio besan na sebe u tim trenucima - 6:4 u drugom setu za Vavrinku kao najava velikog preokreta.

Nošen brejkom koji je napravio u odsudnom trenutku drugog seta Stanislas Vavrinka je nastavio sa sjajnom igrom na početku trećeg seta. Već u drugom gemu naterao je Novaka Đokovića da spasava tri brejk lopte, ali je nedugo zatim oduzeo servis najboljem na svetu.

Mogao je Đoković da vrati brejk već u sledećem gemu ali kada u tome nije uspeo Švajcarac je dovršio posao i preokrenuo rezultat.

Četvrti set je bio priča za sebe. Posle vođstva od 3:0 činilo se da se Novak Đoković vraća u meč ali je onda usledila serija Stana Vavrinke od četiri dobijena gema i prava drama u završnici.

U sedmom gemu Đoković spasava dve brejk lopte, u narednom tri uspeva da odbrani Vavrinka, ali nakon toga Švacarac više nije dao šanse Novaku. Brejkom u devetom gemu Vavrinka je sebi obezbedio servis za meč.

Posle tri sata i 9 minuta igre Novak Đoković uspeva da odbrani prvu meč loptu, zatim ne koristi brejk loptu koja mu se ukazala, nakon čega Stanislas Vavrinka stavlja tačku na finale i osvaja titulu na Rolan Garosu!