Smena generacija - Muguruza osvojila Rolan Garos!

• 04. jun 2016.

• 17:05

Španska teniserka osvojila svoju prvu Gren Slem titulu u karijeri, posle današnjeg trijumfa u finalu nad još uvek najboljom teniserkom sveta Serenom Vilijams.

Jedan sat i 44 minuta bilo je dovoljno 22-godišnjoj Garbine Muguruzi da danas u dva seta savlada Amerikanku Serenu Vilijams, rezultatom 7:5 i 6:4.

Četvrta nositeljka na ovom turniru je izvanredno odigrala današnje finale protiv teniserke koja godinama dominira svetskim tenisom.

Prvi nagoveštaj velike pobede dogodio se u petom gemu prvog seta, kada je Muguruza napravila prvi brejk u ovom meču, ali je Serena uzvratila nešto kasnije za izjednačenje na 4:4.

''Mirisalo'' je na taj-brejk, ali u finišu seta Muguruza osvaja tri gema zaredom i od 4:5 stiže do 7:5 i osvajanja prvog seta.

Drugi set je počeo brejkovima na obe strane, ali je jedan više napravila španska teniserka koja je tu prednost zadržala do kraja meča i na kraju zasluženo osvojila svoj prvi Gren Slem trofej.