Sarasota - Krajinović u finalu!

• 19. april 2014.

• 23:51

Posle nekoliko poraza naših tenisera (i teniserki) u subotu, utisak je popravio mladi Filip Krajinović, koji je izborio plasman u finale turnira u Sarasoti, u SAD.

Filip Krajinović je nastavio sa pobedama na čelendžeru u Sarasoti, a večeras je u borbi za plasman u finale savladao Austrijanca Džeralda Melcera i tako došao u priliku da se bori za pehar.

Dvočasovnu borbu u tri seta vodili su Krajinović i Melcer, a srpski teniser je na kraju slavio posle preokreta - 2:1, po setovima 3:6, 6:3, 6:1.

Austrijanac, koji je 150. na ATP listi, bolje je počeo ovaj duel, dobio prvi set, ali to nije obeshrabrilo našeg tenisera koji je u nastavku meča zaigrao mnogo bolje i potpuno zasluženo igraće u finalu.

Protivnik u borbi za trofej biće mu bolji iz duela Danijel Kosakovski (SAD, 358. na ATP listi) - Nik Kirgijos (Australija, 221.).